JB Stavební, s.r.o. – člen skupiny SWIETELSKY

Naše společnost vznikla dne 17. listopadu 1999 jako malá stavební firma s cílem nabízet kvalitní práci za příznivou cenu.

Za 19 let na trhu se JB Stavební pevně etablovala v silné konkurenci stavebních firem v oblasti pozemního stavitelství. Stala se pevnou a konkurenceschopnou firmou, která se ale díky své velikosti byla schopna prosadit pouze v regionu svého sídla, tedy Brna a pouze části jihomoravského kraje. Z tohoto důvodu jsme hledali možnosti a způsob dalšího růstu a rozvoje.

Našim cílem je zlepšovat a rozšiřovat nabízené služby v oblasti občanské a průmyslové výstavby, stejně jako u rekonstrukcí či při realizaci staveb bytových.

Jako nejlepší a nejvhodnější způsob a prostředek k realizaci plánovaného rozvoje jsme vyhodnotili a zrealizovali nabídku akvizice se silným a solidním partnerem. Tím se stala společnost Swietelsky Baugesellschaft m.b.H., Linz, která ve stejnou chvíli a období chtěla posílit své postavení na stavebním trhu v oblasti pozemního stavitelství, a to především v moravském regionu.

Cílem koncernu SWIETELSKY je pokrytí vlastními, v zásadě samostatnými výrobními jednotkami celou Českou republiku. Tedy stejně jako v Čechách, aby výrobní kapacity společnosti byly co nejblíže našim zákazníkům.

Akvizicí JB Stavební v květnu 2018 získává koncern SWIETELSKY možnost expanze do celého regionu Moravy. S podporou koncernu SWIETELSKY a s možnostmi využití jeho zázemí a mnohaletých zkušeností v oboru, má nyní JB Stavební možnost postupného růstu a rozvoje ve svěřeném regionu.

V tomto okamžiku je našim společným cílem vybudovat silnou skupinu pro pozemní stavitelství v oblastech Brna, Zlína, Olomouce a Ostravy. Stávající i potencionální zákazníci přijali naše sloučení velmi pozitivně, vnímáme zvýšený zájem o další spolupráci a menší obavy o sjednání zakázek většího finančního rozsahu a technické náročnosti. Jsme přesvědčeni, že obě naše společnosti vykročily správnou cestou, vedoucí k oboustranné spokojenosti a naplnění požadavků a očekávání klientů.